Results
Lower Junior Cup
Final
43.
17/04/18
19:45
Bugbrooke St.Michael Reserves
1 - 0
AFC Houghton Magna Saturday Team
Home Win
Semi-Final
42.
09/02/18
19:45
Bugbrooke St.Michael Reserves
4 - 0
Milton Milton First
Home Win
41.
03/02/18
14:00
AFC Houghton Magna Saturday Team
6 - 1
Northampton FC Fotogold First
Home Win
Quarter-Final
37.
13/01/18
14:00
Northampton FC Fotogold First
5 - 3
West Haddon Albion First
Home Win
38.
13/01/18
14:00
AFC Houghton Magna Saturday Team
5 - 4
Corby Kingswood First
Home Win
39.
13/01/18
14:00
Milton Milton First
2 - 1
Wootton St George First
Home Win
40.
13/01/18
14:00
Yardley Gobion F.C. (sat) First
2 - 4
Bugbrooke St.Michael Reserves
Away Win
3rd Round
30.
09/12/17
14:00
Bugbrooke St.Michael Reserves
4 - 1
Finedon Volta F.C. (Saturday) First
Home Win
29.
02/12/17
14:00
Wootton St George First
4 - 1
Irchester United Reserves
Home Win
31.
02/12/17
14:00
Yardley Gobion F.C. (sat) First
2 - 0
Corby White Hart Loco's First
Home Win
32.
02/12/17
14:00
Milton Milton First
5 - 1
Kislingbury F.C. JLB
Home Win
33.
02/12/17
14:00
West Haddon Albion First
5 - 4
FC Peterborough First
Home Win
34.
02/12/17
14:00
Corby Kingswood First
0 - 0
Oundle Town First
Home Win Penalties 7 - 6 (0 - 0 after 90 minutes)
35.
02/12/17
14:00
Corby Strip Mills First
1 - 1
Northampton FC Fotogold First
Away Win Penalties 1 - 3 (1 - 1 after 90 minutes)
36.
02/12/17
14:00
AFC Houghton Magna Saturday Team
4 - 0
Middleton Cheney First
Home Win
2nd Round
17.
11/11/17
14:00
AFC Houghton Magna Saturday Team
8 - 0
Weldon United F.C. Saturday First
Home Win
24.
11/11/17
14:00
Peterborough Parkway Eagles First
1 - 3
Yardley Gobion F.C. (sat) First
Away Win
13.
04/11/17
14:00
Desborough and Rothwell United First
2 - 3
Middleton Cheney First
Away Win
14.
04/11/17
14:00
Wootton St George First
5 - 3
Moulton Spartak First - Saturday
Home Win
15.
04/11/17
14:00
Higham Aztecs (First)
0 - 2
Irchester United Reserves
Away Win
18.
04/11/17
14:00
Corby Kingswood First
3 - 3
Corby Stewart & Lloyds reserves
Home Win Penalties 3 - 2 (3 - 3 after 90 minutes)
19.
04/11/17
14:00
Finedon Volta F.C. (Saturday) First
2 - 0
Higham Town First
Home Win
20.
04/11/17
14:00
Weedon F.C. (sat) First
v
FC Peterborough First
Away Win - walkover
21.
04/11/17
14:00
Kings Cliffe First
1 - 5
Oundle Town First
Away Win
22.
04/11/17
14:00
Glinton & Northborough FC First
1 - 3
Bugbrooke St.Michael Reserves
Away Win
23.
04/11/17
14:00
Eye United First
1 - 1
Milton Milton First
Away Win Penalties 2 - 4 (1 - 1 after 90 minutes)
25.
04/11/17
14:00
Northampton FC Fotogold First
3 - 0
Woodford Wolves First
Home Win
26.
04/11/17
14:00
Corby Pegasus (Reserves)
1 - 1
Corby White Hart Loco's First
Away Win Penalties 4 - 5 (1 - 1 after 90 minutes)
27.
04/11/17
14:00
Peterborough Polonia FC
0 - 3
Corby Strip Mills First
Away Win
28.
04/11/17
14:00
Kislingbury F.C. JLB
v
Peterborough Wittering Harriers First
Home Win - walkover
16.
03/11/17
19:45
Kettering Town FC U21
1 - 1
West Haddon Albion First
Away Win Penalties 7 - 8 (1 - 1 after 90 minutes)
1st Round
1.
07/10/17
14:00
AFC Rushden & Diamonds U21 Elite
0 - 1
Corby White Hart Loco's First
Away Win
9.
07/10/17
14:00
Raunds Town Reserves
1 - 1
West Haddon Albion First
Away Win Penalties 4 - 5 (1 - 1 after 90 minutes)
2.
30/09/17
14:00
Kettering Orchard Park First
0 - 7
Kings Cliffe First
Away Win
3.
30/09/17
14:00
Brixworth All Saints Reserves
2 - 2
Corby Kingswood First
Away Win Penalties 4 - 5 (2 - 2 after 90 minutes)
4.
30/09/17
14:00
Weldon United F.C. Saturday First
4 - 1
Potterspury Reserves
Home Win
5.
30/09/17
14:00
Netherton United Adult Reserve - Saturda
2 - 4
Higham Town First
Away Win
6.
30/09/17
14:00
Finedon Volta F.C. (Saturday) First
2 - 1
Daventry Cummins First
Home Win
7.
30/09/17
14:00
Bugbrooke St.Michael Reserves
5 - 0
Bretton North End First - Saturday
Home Win
8.
30/09/17
14:00
Wollaston Victoria Reserves
4 - 4
Corby Pegasus (Reserves)
Away Win Penalties 4 - 5 (4 - 4 after 90 minutes)
11.
30/09/17
14:00
Glinton & Northborough FC First
5 - 2
Kettering Nomads Reserves
Home Win
12.
30/09/17
14:00
Roade F.C. (Saturday) Reserves
2 - 3
Peterborough Polonia FC
Away Win
10.
29/09/17
19:45
Kettering Town FC U21
3 - 1
Crick Athletic First
Home Win
Teams with a Bye into the next round
AFC Houghton Magna Saturday Team
Bye
Corby Stewart & Lloyds reserves
Bye
Corby Strip Mills First
Bye
Desborough and Rothwell United First
Bye
Eye United First
Bye
FC Peterborough First
Bye
Higham Aztecs (First)
Bye
Irchester United Reserves
Bye
Kislingbury F.C. JLB
Bye
Middleton Cheney First
Bye
Milton Milton First
Bye
Moulton Spartak First - Saturday
Bye
Northampton FC Fotogold First
Bye
Oundle Town First
Bye
Peterborough Parkway Eagles First
Bye
Peterborough Wittering Harriers First
Bye
Weedon F.C. (sat) First
Bye
Woodford Wolves First
Bye
Wootton St George First
Bye
Yardley Gobion F.C. (sat) First
Bye